| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 430 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 230 pF |
| Clamping Voltage | 710 V |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
Stock: 399
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08957
Ext.Price$0.08957
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08957 | $0.08957 |
| 10 | $0.08031 | $0.80310 |
| 50 | $0.07200 | $3.60000 |
| 100 | $0.05974 | $5.97400 |
| 500 | $0.04957 | $24.78500 |
| 1000 | $0.04688 | $46.88000 |
| 3000 | $0.04434 | $133.02000 |
| 5000 | $0.04194 | $209.70000 |
